Promoting & supporting worldwide participation in girls and women's football
Favourite teams: [Favourite teams]
ID: 13987

The draw for the third qualifying round of the #WomensFACup has been made!

VITALITY WOMEN’S FA CUP
THIRD ROUND QUALIFYING
SUNDAY 23 OCTOBER 2022 – 2.00

1 York City v Ponteland United
2 Darwen v Bury AFC
3 Newcastle United v Gateshead Rutherford
4 Chester-Le-Street Town v Cheadle Town Stingers
5 South Shields v Leeds United
6 Redcar Town v Ossett United
7 Wakefield v Hull City
8 Hull United v Consett
9 Warrington Wolves Foundation v Farsley Celtic Juniors
10 Bolton Wanderers v Penrith
11 West Didsbury & Chorlton v FC United of Manchester
12 Brighouse Sports v Merseyrail
13 Middlesbrough v Darlington
14 Alnwick Town v Chorley
15 Stockport County v Altofts
16 Curzon Ashton v Norton & Stockton Ancients
17 Blackburn Community v Barnsley
18 Fleetwood Town Wrens v CLS Amazons
19 Bradford City v Preston North End
20 Durham Cestria v Mossley Hill
21 Accrington Stanley v Tranmere Rovers
22 Wallsend v Morley Town
23 Newcastle Town v Stourbridge
24 Redditch Borough v Coventry Sphinx
25 Market Rasen Town v Shrewsbury Town
26 Lincoln United v Northampton Town
27 Lincoln City v Sheffield
28 Long Eaton United Community v Leafield Athletic
29 Wem Town v Chesterfield
30 Doncaster Rovers Belles v Leicester City Ladies
31 Crewe Alexandra v Sherwood
32 Sutton Coldfield Town v Shifnal Town
33 Dronfield Town v Kettering Town
34 Burton Albion v Lichfield City
35 Asfordby v Skegness Town
36 Worcester City v Solihull Sporting
37 Oughtibridge War Memorial v Nottingham Trent University
38 Basford United v Sedgley & Gornal United
39 Peterborough United v Mansfield Town
40 Solihull Moors v Arnold Eagles
41 Sporting Khalsa v Leek Town
42 Lye Town v Knowle
43 Harpenden Town v Needham Market
44 Norwich City v Cambridge United
45 London Seaward v St Ives Town
46 Colney Heath v Cambridge City
47 Fakenham Town v Hackney
48 Royston Town v Sprowston
49 Mulbarton Wanderers v Wymondham Town
50 King’s Lynn Town v Hitchin Belles
51 Bedford v Hashtag United
52 Harlow Town v Bowers & Pitsea
53 Luton Town v AFC Sudbury
54 Wroxham v Enfield Town
55 Abingdon United v Southampton Women’s
56 Ashford United v Headstone Manor
57 Millwall Lionesses v Long Crendon
58 Wycombe Wanderers v Aylesford
59 Chesham United v Penn & Tylers Green
60 Queens Park Rangers v AFC Wimbledon
61 Herne Bay v Sutton United
62 Fulham v Maidenhead United
63 Eastbourne United v Selsey
or Dorking Wanderers
64 Dulwich Hamlet v Winchester City Flyers
65 Ascot United v AFC Acorns
66 Woking v Dartford
67 Hounslow v Clapton Community
68 Moneyfields v Hastings United
69 AFC Stoneham v Eversley & California
70 AFC Whyteleafe v Ebbsfleet United
71 Actonians v Ashford Town (Middx)
72 Abingdon Town v Badshot Lea
73 Richmond Park v Worthing
74 Sticker v Portishead Town
75 Eastleigh In The Community v Signal Box Oak Villa
76 Swindon Town v Paulton Rovers
77 Warminster Town v Bristol Rovers
78 Barnstaple Town v Pucklechurch Sports
79 Chipping Sodbury Town v AFC St Austell
or Frampton Rangers
80 Poole Town v Weymouth
81 Keynsham Town v Larkhall Athletic
82 Marine Academy Plymouth v Bishops Lydeard
83 Downend Flyers v Cardiff City
84 AFC Bournemouth v Forest Green Rovers
85 Saltash United v Exeter City
86 Torquay United v Royal Wootton Bassett Town
87 Liskeard Athletic v Stockwood Wanderers
88 Bournemouth Sports v AEK Boco
Source:
Article:13987